Oyunoynasana -->

AGAR.IO

20 Mayıs 2016 Cuma 20:25

AGAR.IO

AGAR.IO

Son zamanların en tutulan oyunlarından agar.io çılgınlığı artarak devam ediyor. Web tabanlı oyunların unutulmaya yüz tuttuğu şu günlerde agar.io hayatımıza çok hızlı bir şekilde girdi. Web üzerinden birden fazla oyuncuyla oynanan oyun için gerekli tek şey Mouse ve klavye. Üstelik herhangi bir program indirilmesinede gerek yok

Nedir bu agario derseniz oyun hakkında size biraz bilgi verelim. Oyuna minik bir top şeklinde başlıyorsunuz. Küçük yuvarlakları toplayarak büyüyorsunuz, büyürken bir yandan da amacınız rakip oyuncalara yem olmamak, hatta tam tersine küçük rakiplerinizi yemek. Oyun skorunuzu ekranın sol köşesinde takip edebiliyorsunuz. Tamamıyla büyük balık küçük balığı yer misali, güçlü olan oyunu kazanıyor. Büyüdükçe hızınız azaldığından, dilediğiniz zaman space tuşu sayesinde ikiye bölünebiliyorsunuz. Diğer bir kullanacağınız tuş ise W tuşu. Bu tuş sayesinde balon fırlatarak, rakiplerinizi yem yapabilirsiniz. Amaç kısaca şu, sizden küçük bir rakip gördüğünüzde, yaklaşarak rakibinizi yiyebiliyorsunuz. Hızınız yavaşsa ve rakip size yaklaşıyorsa space tuşuyla bölünerek hızınızı arttırabilirsiniz. Amaç tamamen duruma göre strateji yapmak. Oyunu tek başınıza oynayabileceğiniz gibi, grup halinde de oynayabilirsiniz. Her grubun kendine ait bir rengi olup, aynı renkteki oyuncuların puanları lider takımı belirliyor Ancak grup halinde size saldırıldığı düşünülürse, çokta eğlenceli bir durum ortaya çıkmıyor ne yazıkki. Agar.io oyununa başlamadan önce agar.io sitesine girip bir nick seçmeniz ve Oyunu oynamak istediğiniz bölgeyi seçmeniz gerekiyor. En fazla tercih edilen bölge Europe. Kendinize eğlenceli nickler oluşturabilir veya nick kutusundan bazı özel simgeler seçebilirsiniz.. Mesala Türk bayrağıyla rakiplerinize meydan okumanız mümkün. Sonrasında oyunu tek mi takım halinde oynayacağınızı belirliyorsunuz ve play tuşuna basıyorsunuz.

Agar.io oyununu henüz hiç oynamadıysanız, size bir an önce üye olup oynamanızı tavsiye ederiz. Göz kırpmadan oynayacağınız oyun, stres atmaya birebir. Eğer strateji yapmayı seviyorsanız, rekabet benim işim diyorsanız bu oyun tam size göre. Oyun başlangıçta zor veya sıkıcı gelsede zamanla bağımlılık yapıyor. Görsel açıdan çok basit olmasına ve oyunun çok fazla özelliği bulunmamasına rağmen bu kadar sevilmesini, oynadıkça sizde keşfedeceksiniz.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x