Oyunoynasana -->

Acar Kalitesiyle İş Yerinize Özel İlkyardım Eğitim Programları

03 Ağustos 2016 Çarşamba 13:28

Acar Kalitesiyle İş Yerinize Özel İlkyardım Eğitim Programları

Acar Kalitesiyle İş Yerinize Özel İlkyardım Eğitim Programları

 Sağlık ve güvenlik, her şirkette olmazsa olmaz güvenlik tedbirleridir ve her zaman için alınması gerekir. Genel olarak şirketlere bakıldığında, ne yazık ki güvenlik önlemleri açısından ve çalışan personellerin sağlığı açısından yeterli önlemler alınmadığı gözlemleniyor. Oysaki doğru ve en iyi biçimde yapılacak olan basit uygulamalar ile gerekli tedbirlerde bir nevi alınmış olunabilir.

İlk Yardım Yönetmeliği dahilinde 29 Temmuz 2015'te resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren uygulama ile, artık işyerlerinde çalışan sayısına göre ilkyardımcı bulundurma zorunluluğu vardır. Bu zorunluluk dahilinde günümüzde iş güvenliği uzmanı yetiştiren ya da bu sektör ile ilişkili hizmet veren firmalar, ilk yardım eğitimi de sunuyor.

İlkyardım Eğitimi Programı İçeriği ve Bir Şirket İçin Önemi Nedir?

İlkyardım eğitimi sadece sözlü anlatım ile sağlanmamalı, ayriyeten genel anlamda interaktif bir ilkyardım eğitimi şeklinde sunulmalıdır. Günümüzde Acar firmasının sunduğu ilkyardım eğitimi dâhilinde temel ilkyardım eğitimi, standart ilkyardım eğitimi ya da güncelleme eğitimleri gibi çeşitli eğitimlerden istediğiniz ile başlangıç yapabilirsiniz.

Belirli saat ve haftalar ile belirlenmiş olan ilk yardım eğitimi sonrası yapılan bir sınav vardır. İl Sağlık Müdürlüğü tarafınca belirlenmiş tarihlerde yapılan bu sınav, yine İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin gözetmenliği ile olan bir sınavdır. Hem yazılı hem de sözlü sınavdan en az 85 puan alan eğitimi alan katılımcı kişiler, ilkyardımcı sertifikasına sahip olurlar.

İş yerlerinin denetimi doğrultusunda az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli şeklinde sınıflandırma yapılır. Buna bağlı olarak az tehlikeli bir iş yeri için 20 personelde 1 ilkyardımcı yeterli seviyededir. Tehlikeli sınıfında olan bir iş yeri için 15 personele 1 ilkyardımcı gereklidir. Çok tehlikeli sınıfında olan işyerleri ise 10 çalışanına 1 ilkyardımcı bulundurmalıdır. Sizlere acarosgb.com kalitesinde eğitim almanızı buradan öneriyoruz.

Normal şartlarda birçok yerde iş güvenliği ile ilişkili olan firmalar bulabilir ve birçok hizmet teklifi, fiyat teklifi görebilirsiniz. Başarılı olabilmek adına ise doğru ve kaliteli hizmet veren firmalarla görüşmeler yapmalısınız. Burada da devreye girecek olan http://www.acarosgb.com.tr/ilk-yardim-egitimi/  ile başarılı bir ilk yardım eğitimden geçebilir ve siz de ilkyardımcı olabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
metin -->

Yorum Gönder

@name x